Wynajem autokarów dla firm – czy to się opłaca?

przewozy pracownicze

Coraz więcej firm decyduje się obecnie na wynajem autokarów, zarówno na wyjazdy integracyjne, jak i na dowóz pracowników do pracy. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście się opłaca oraz czy nie stanowi zbytniego obciążenia dla firmowego budżetu? W tym artykule przyjrzymy się mu bliżej i przedstawimy zalety, koszty oraz różne aspekty wynajmu autokarów dla firm.

Zalety wynajmu autokaru

Wynajem autokaru ma wiele zalet. Po usługę sięgają właściciele dużych, ale również mniejszych firm, w różnych sytuacjach. Przede wszystkim wynajem autokarów dla firm pozwala na organizację wyjazdów integracyjnych, na których pracownicy mogą poznać się lepiej, spędzając wspólnie czas poza miejscem pracy. Organizacja środka transportu przez pracodawcę stanowi w tym wypadku ułatwienie dla pracowników oraz usprawnia przebieg całego wydarzenia. Podobne korzyści płyną z wynajmu autokaru na dojazdy pracownicze do miejsca pracy. W obu przypadkach zorganizowanie transportu może zwiększyć motywację zespołu oraz korzystnie wpłynąć na lojalność wobec firmy, co przełoży się na lepszą wydajność ich pracy.

Wynajem autokaru dla firmy – cena

Koszty wynajmu autokarów zależą od wielu czynników, takich jak liczba osób do przewiezienia, długość zaplanowanej trasy, czas wynajmu czy rodzaj autokaru. W Polsce ceny wynajmu autokarów zaczynają się od około 500 zł za dzień i zwiększają się w zależności od liczby osób oraz dodatkowych wymagań. Koszty te są wyższe w sezonie letnim, kiedy wynajem autokarów jest bardziej popularny.

Wynajem na wyjazd integracyjny, cena

Wyjazdy integracyjne organizowane są zazwyczaj w okresie letnim w tym w sezonie wakacyjnym – lub podczas weekendów. W tym wypadku, ze względu na terminy, cena wynajmu może być wyższa. Nie jest to jednak regułą. Warto porównać ze sobą oferty różnych przewoźników i negocjować najlepszą cenę wynajęcia autokaru.

Przewozy pracownicze

Wynajem autokarów na dowóz pracowników do pracy to rozwiązanie, które kojarzy się przedsiębiorcom z większym wydatkiem. Ze względu na sytuację na rynku pracy firmy, które mają swoją siedzibę poza miastem, coraz częściej decydują się jednak na organizację transportu. Przewozy pracowników pozwalają zapewnić przedsiębiorstwu szybszy przepływ siły roboczej i możliwości szybkiego zatrudnienia osób, które zapewnią zysk firmie. W przeliczeniu na wartość, którą wypracuje zatrudniony zespół, wynajem autokaru na dojazdy pracownicze może okazać się niewielkim wydatkiem. W przypadku regularnych przewozów pracowniczych cenę również można negocjować, by uzyskać najlepszą ofertę dla firmy.

Jakie busy dla firmy wybrać?

Wybór autokaru zależy od liczby osób oraz potrzeb firmy. Do wyboru mamy różne rodzaje pojazdów, w tym przede wszystkim autokary turystyczne, busy oraz autokary miejskie i podmiejskie. Pojazdy u różnych przewoźników różnią się między sobą nie tylko liczbą miejsc, ale również wyposażeniem i ogólnym stanem. Przed wynajmem warto zwrócić uwagę na ogólny standard pojazdu, tak, aby sprostać wymaganiom firmy i zapewnić komfortowy transport pracownikom. W firmie Tandem wszystkie autokary są dokładnie sprawdzane pod względem technicznym oraz spełniają wysokie wymagania w zakresie komfortu jazdy. Oferujemy naszym klientom wyłącznie sprawnie, bezpiecznie i wygodnie pojazdy, kładąc nacisk na wysoką jakość taboru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *